• dolar dolar 3.3645
  • euro euro 3.6278
Whatsapp
Eklenecektir.Vatsap Bildirme
  • 07-11-2016 19:41

Malazgirt Öncesinde Anadolu'da Türkler

Malazgirt Öncesinde Anadolu'da Türkler

Malazgirt Öncesinde Anadolu'da Türkler

Selahi Diker

Nisan 2005 ayı içinde İTÜ’de konferans veren Avusturyalı yazar ve belgesel film yapımcısı Erich Feigl, konuşmasını söyle bitirdi: “This land is yours. You didn’t settle in Anatolia after the Battle of Malazgirt. Archeological findings at Catalhoyuk prove that you have been here for more than 10,000 years”

Türkçesi: “Bu topraklar size ait. Sizler Anadolu’ya Malazgirt zaferiyle yerleşmediniz. Çatalhöyük’teki arkeolojik bulgular, sizlerin 10.000 yıldan uzun süredir burada bulunduğunuzu kanıtlamaktadır.” ( Kaynak : Tufan Türenç, 22 Nisan 2005 )

Anadolu’daki çok eski Türklerin izlerini aramak hep Güneş-Dil Kuramına vurulup alaya alınır. Ama gerçek gerçektir. Resmi Tarih Aryan ırkçısıdır. Türklere herhangi bir uygarlık biçmez. Onların uygarlıktan nasipsiz göçebeler olduğunu yineler durur. Batılıların bu konudaki huyu hakkında küçük bir örnek verelim.

“Sir Henry Rawlinson’un Sümer dilini Turani bir dil olarak tanımladığı dönemde Sümer medeniyeti henüz keşfedilmemişti. Bilim adamları onların, büyük Sami medeniyeti içinde yaşayan geri bir toplum olduğunu düşünüyordu. Daha sonra arkeolojik araştırmalar Sami medeniyetinin asıl dayanağı olan büyük Sümer gerçeğini ortaya çıkarınca Batı bilim çevreleri Sümerlilere atfedilen Turani damgasını bırakıp onların bilinmeyen bir dile ve ırka sahip oldukları tezini ortaya attılar. Böylece asrımızın başında tarihçi Prof.Goodspeed Sümerlilerin Samilerden üstün bir medeniyete sahip olduklarını fakat hangi ırka mensup oldukları bilinmeyen bir millet olduğunu yazıyordu.”  ( Selahi Diker – Türk Dilinin Beş Bin yılı)

Atatürk Lozan Antlaşma’sının imzalandığı günlerde Adana’da halka şöyle sesleniyordu:

“...Memleketimiz sizindir, Türklerindir. Bu memleket tarihte Türktü, o halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. Gerçi bu güzel memleket kadim asırlardan beri çok kere istilalara uğramıştı. Aslında ve en başında Türk ve Turani olan bu ülkeleri İraniler zaptetmişlerdir. Sonra ülke bu İranileri yenen İskender’in eline düşmüştü.Onun ölümüyle mülkü taksim edildiği vakit Adana Kıtası da Silifkililerde kalmıştı. Bir aralık buraya Mısırlılar yerleşmiş, sonra Romalılar istila etmiş, sonra Şarki Roma yani Bizanslıların eline geçmiş, daha sonra da Araplar gelip Bizanlıları kovmuşlar. En nihayet Asya’nın göbeğinden tamamen Türk soyundan ırktaşları buraya gelerek memleketi asıl ve eski hayatına kavuşturdular. Memleket nihayet asıl sahiplerinin elinde kaldı.”

 

“Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu… Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.”

 

“Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelişimi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkundan, yeni bir güneş gibi doğacaktır.”

 

“Büyük devletler kuran ecdadımız büyük ve şümullü medeniyetlere de sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

 

Gerçek Türk tarihinin idrak edilmesi dileğiyle….

Selahi Diker

 

1071 Malazgirt Savaşından, Oğuz Boylarının gelişinden önce Anadolu ve Mezopotamyayı yurt tutan bazı Türk Boyları şunlardır.

Kurganlar M.Ö 6000
Sümerler M.Ö 4000
Turuklar M.Ö 4000
Turki Krallığı M.Ö 3000
Gutiler M.Ö 2150
Gaskalar M.Ö 1550-1525
Kimmerler M.Ö 1900
Kumuk Türkleri M.Ö 876
İskitler M.Ö 800
Paktuklar M.Ö 522
Amazonlar m.ö 4.yy.
Hunlar M.S 3.yy.
Ağaçeriler M.S 466
Sabir Gur Türkleri M.S 515

Bunların dışında Oğuz Türklerinden bir kaç asır önce Bulgar, Kuman, Hazar ve Avar Türkleri'de Anadoluya yerleştikleri bilinmektedir.
Dipçe: Yukarıda adı verilen Ağaçeriler bugün Akdeniz ve Egede yaşayan Tahtacı Türkmen Alevileridir.

Kaynaklar:

Halik Kemal Türközü, Türkmen Ülkesi Adı ve Emperyalizmin Etkileri.
Mehmet Eröz, Atatürk, Milliyetçilik ve Doğu Anadolu.

Haber Videosu

Çinde saklanan Türk Piramitleri Moğolistan`da göktürklerden kalma devasa büyüklükte mezar bulundu (42 metre) Read more: http://turkcenindirilishareketi.web.tv/video/mogolistanda-gokturklerden-kalma-devasa-buyuklukte-mezar-bulundu-42-metre__mjjerf4vz8c#ixzz4PLO041Uy


HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNANLAR