23.04.2020, 13:57

23 Nisan bayramımız kutlu olsun!

SEVGİDEĞER ÇOCUKLAR,

SİZLER, ÜZERİNDE YAŞADIĞIMIZ CENNET ÜLKEMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN GELECEĞİ, ÇOK DEĞERLİ, ŞANSLI ÇOCUKLARISINIZ.

GELECEĞİMİZSİNİZ ÇÜNKÜ, ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKIP, KORUYUP KOLLAYAMAYAN ÜLKELERİN GELECEĞİ OLMAZ.

ŞANSLISINIZ ÇÜNKÜ, DÜNYADA KENDİLERİNE AİT BAYRAMI OLAN ÇOCUKLAR SADECE SİZLERSİNİZ. 

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN, BAŞIMIZ DİK HÜR BİREYLER OLMAMIZIN TEMELİ OLAN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ 23 NİSAN 1920 TARİHİNDE AÇTI VE BU TARİHİ TÜRK ÇOCUKLARINA YANİ SİZLERE BAYRAM OLARAK HEDİYE ETTİ.

BAYRAMLAR SEVİNÇ, NEŞE VE MUTLULUKLA DOLUP COŞTUĞUMUZ GÜNLERDİR.

HEPİNİZİN DE YAKINDAN BİLDİĞİ GİBİ BU YIL ÜLKEMİZİ VE TÜM DÜNYAYI KASIP KAVURAN ÇOK BULAŞICI BİR HASTALIK YÜZÜNDEN EVİMİZDEN DIŞARI ÇIKAMIYORUZ. AMA BU, SİZLERİN KENDİ BAYRAMINIZI KUTLAMANIZA ASLA ENGEL DEĞİLDİR. 

ELLERİNİZDE TÜRK BAYRAKLARI, YÜREĞİNİZDE ATATÜRK VE VATAN SEVGİSİ, DUDAKLARINIZDAN BAYRAM SEVİNCİYLE DOKÜLEN ŞARKILARLA EVLERİNİZDE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI'NI COŞKUYLA KUTLAYINIZ.

BEN DE TORUNUM RÜZGAR'IN ELİNDEN TUTARAK ANITKABİR'E GİDİP ATATÜRK'Ü ZİYARET EDEREK ONA ÖZLEM, SEVGİ VE SAYGIMIZI SUNMAYI ÇOK İSTERDİM. BEN DE SİZLER GİBİ BU DUYGULARIMI EVİMDEN SUNACAĞIM.
ATATÜRK'ÜN YÜREKLERİMİZİ DUYUP MUTLU OLACAĞINI BİLİYORUM.

BU COŞKUYLA TÜM ÇOCUKLARIMIZIN 23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI TÜM YÜREĞİMLE KUTLAR; SAĞLIK, HUZUR, BAŞARI İLE SÜSLÜ MUTLULUKLARIN OLACAĞI BİR GELECEKTE BULUŞMAK ARZUSUYLA HEPİNİZİ SEVGİYLE KUCAKLARIM. 

YALÇIN MIHÇI 
TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

Yorumlar (0)
-6°
açık