05.07.2019, 18:27

ÇİN’İN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ!

ÇİN’İN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ!

İçimizdeki Maoular, Cumhurbaşkanı “Çin’in toprak bütünlüğünü destekliyoruz.” dediği için göbek atıp oynuyorlar.
1. Çin, Doğu Türkistan’ı en son 1949 yılında işgal etti.  Bugün de 3 bin yıllık Türk Toprakları Çin’in işgali altındadır. Kendini Türk ve Müslüman hisseden, hatta hakkı gören hiçbir insan bu işgali savunamaz.
2. Çin işgali altındaki bu topraklarda asırlardır yaşayan kardeşlerimize insanlık dışı muamele etmektedir. İbadethanelerini yıkmakta, seyahat özgürlüklerini kısıtlamakta, inanç hürriyetlerine müdahale etmekte, Çinlileşmeyi reddeden milyonlarca insanı toplama kamplarında mankurtlaştırmaya çalışmaktadır. İnsan Hakları Beyannamesindeki en temel haklardan, yaşama hakkı başta olmak üzere, hiçbiri Doğu Türkistan’da uygulanmamaktadır. 
3. Çin’in yaptıkları Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur, Kazak, Kırgız halkları olmasa bile, kim olursa olsun, insan olan hiç kimseye yapılamaz. Yapılıyorsa insan olan herkes karşı çıkmak zorundadır. İnsan olanlar karşı çıkıyorlar zaten.
4. Türkiye’de; “Türkiye Cumhuriyeti’ni, “Türk”ü silen, kaldıran bir zihniyetten Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türkü’nü savunmasını beklemek saflık olur doğrusu. Kudüs için koparılan kıyametin onda biri; üç bin yıldır Türk Müslüman medeniyeti merkezlerinin en önemlilerinden biri olan, Kaşgarlı Mahmut’un, Yusuf Has Hacib’in, Satuk Buğra Han’ın yaşadığı ve bugün mezarlarının bulunduğu KAŞGAR için dile getirilemez mi? Uygur dediğimiz topluluk, Türkler içinde Müslümanlığı ilk kabul edenlerden, yerleşik hayata ilk geçenlerden, bugün Müslümanlığı en halis olarak yaşayanlardandır. Müslümanın sadece “Arap” kökenli olanını mı seviyoruz? Bu Müslümanlığa sığar mı? 
5. Çin seviciliği Türkiye Cumhuriyetine hiçbir şey kazandırmaz. 3 milyar dolarlık mal satıyoruz, 25 milyar dolarlık alıyoruz. İlişkilerimiz kesilirse 20 milyar dolardan fazla kara geçeriz. İnsan hakları şampiyonluğuna soyunup, dünyaya efeleniyorsak, en başta günümüzde kendi vatandaşlarına en zalim şekilde davranan Çin’e posta koyarak başlamalıyız işe. Gerektiğinde posta koyduğumuz Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa gibi ülkelerle ticaret dengemiz var en azından. Çin’in neyinden korkuyoruz? Zaten 5 bin yıllık Türk topraklarını işgal etmiş durumda. Pohpohlayarak Kırgızistan’ı, Kazakistan’ı da mı işgal etmesine destek vereceğiz. Borçlandırarak sinsice işgal ediyor zaten şu anda.
6. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, devletimizin Çin’in insan hakları ihlallerini görmezden gelmesini, Doğu Türkistan’ı işgalini meşrulaştırmasını kabul etmiyoruz. Devran döner, binlerce yıldır döndüğü gibi, Türk’ün yıldızı parlar, Doğu Türkistan ve Gök Bayrak özgür olur. Bütün kalbimizle buna inanıyoruz. Bütün varlığımızla, yüreğimizle, düşlerimizle Doğu Türkistan’daki Uygur Kardeşlerimizin, Doğu Türkistanlı Müslüman Türk kardeşlerimizin yanında, davalarının savunucusu olacağız.  Yöneticilerimizin aksi fikirde olması bizi, temel insan hakları savunucusu hiç kimseyi bağlamaz. Böyle biline…

Yorumlar (0)