01.11.2020, 15:14

Deprem üzerine bir çağrı!

Depremin ardından evi yıkılmayan, ama içine girilemeyecek hale gelen evler var. İzmir halkı örnek bir dayanışma sergiliyor. (Bu yazıyı ben ciddi bir artçının eşliğinde yazıyorum)


Otel sahipleri otellerine, restoran sahipleri restoranlarına davet ediyor. Sivil toplum kuruluşları çadırda kalmak zorunda kalanlara bebek bezi, hasta bezi, battaniye vb. temin ediyor.
İzmir dışında evi olan, yazlığı olan, yakını olan kişiler buradan kaçtı. 


İki gecedir ailesiyle sıcaklığın 6 dereceye düştüğü bölgemizde arabada ve parkta uyuyan Ege Üniversitesi hocaları var. 


Rektörümüz Prof. Dr.Necdet Budak’a çağrım: Hiç olmazsa evi hasar gören, sokakta kalan yaşlı ve küçük çocuklu hocalara bir süre E.Ü. Konukevi’ni ve boş yurtları açınız...


Güncelleme

Az önce Ege Üniversitesi rektör yardımcımızla yaptığım telefon konuşmasında, hocamız E. Ü. Konukevi, öğrenci yurtları ve kampüsümüzdeki Anemon Oteli'nin E.Ü.'nin depremzede personeline İLK GÜNDEN beri açık olduğunu ifade etti.

Depremde evi zarar gören, bilirkişi incelemesi bekleyen, elektrik, su, doğal gaz kesintisinden dolayı evlerine giremeyen tüm hocalarımız ve çalışanlarımızın Valilik'e kayıt yaptırıp SKS'yi aramalarının ardından belirlenen yerlere yerleştirilecekleri bilgisini de verdi. Bu bilgiden habersiz olan, dışarıda kalan ve internet paketi biten herkese ulaştırılacağını umuyorum. Ben tanıdıklarımı arayıp bilgilendiriyorum. Sizlerden de ricam böyle bir zincir oluşturmanız.

Yorumlar (0)
-1°
açık