48 Avroluk Bodrum kazığı Hollanda'nın gündeminde

48 avroluk döner Hollanda basınında!

Turizmi canlandırmak için adeta seferberlik ilan edildiği şu günlerde deyim yerindeyse Bodrum Belediye Başkanı kendi ayağımıza sıktı!

Bir porsiyon dönerin 370 TL olması Hollanda’nın en büyük gazetelerinden De Telegraaf sayfalarında geniş ye buldu. 

“Bodrum Koronavirüs’den uğradığı zararı 48 avroluk dönerle telafi edecek” manasında alaycı bir başlık atan gazetenin bu haberi Hollanda’nın tatil için Türkiye’yi koronavirüs sebebiyle tehlikeli ülke olarak ilan ettiği şu günlerde kanayan yaranın üstüne tuz biber ekti. Haberde Türklerin fırsatçılık yaparak kolay yoldan turist kazıklamayı seçtiği iddia edildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgileneceği yerde yaptığı açıklama ise özürü kabahatinden büyük dedirtecek türden: 

Bodrum'da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL'ye verildiği haberleri ile ilgili basın toplantısında sorulan soruya cevap veren Ahmet Aras, “Serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi, Dünya'nın en zengin insanları buraya geliyorlar.

İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar. Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum'da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız" değerlendirmesinde bulunmuştu.

De Telegraaf’da çıkan haber üzerine Hollandalı okurlar yaptıkları yorumlarda Türkiye’yi eleştirirken, bu haber Türkiye’ye tatile gidip gitmemekte kararsız olan Türkiye sevdalısı Hollandalıların da tepkisine neden oldu.


Gazete habere fotoğraf olarak ise bir tabak döner fiyatının da yer aldığı kasa fişini kullandı.

Yorumlar (0)
25°
açık