Dünya Alpagut Federasyonu, Dünya Spor  Federasyonları Genel Birliği tarafından tanındı

Dünya Alpagut Federasyonu, Dünya Spor  Federasyonları Genel Birliği tarafından tanındı ve resmi üyeliğe kabul edildi


  14.02.2024 tarihinde Dünya Spor Federasyonları Genel Birliği (GAWSF), Dünya Alpagut Federasyonu'nu (WAF) resmi üye olarak kabul etti.  GAWSF yönetimi bu konuyla ilgili olarak Dünya Alpagut Federasyonu Başkanı Milletvekili Jala Ahmadova'ya bir mektup göndererek onaylı üyelik sertifikasını gönderdi.
  Dünya Spor Federasyonları Genel Birliği (GAWSF), çok sayıda uluslararası, kıtasal ve ulusal spor federasyonu ve organizasyonunun şemsiye kuruluşu olarak hizmet veren, kar amacı gütmeyen uluslararası bir spor organizasyonudur.  20 Kasım 2014 tarihinde Macau'da tüzel kişiliğe sahip uluslararası bir kuruluş olarak kurulmuş ve SportAccord'dan onay almıştır.  GAISF'in Kasım 2022'de kapatnmasının ardından GAWSF, GAISF'in amaç ve hedeflerini takip etme ve Dünya sporunun gelişimine hizmet etme ve katkıda bulunma konusunda daha ciddi bir organizasyon haline geldi.
GAWSF'nin 370'den fazla uluslararası, kıtasal ve ulusal üye federasyonu bulunmaktadır ve GAWSF'nin ortağı olan birçok uluslararası kuruluşla işbirliği anlaşmaları bulunmaktadır.  GAWSF'nin temel amacı spor ve beden eğitimi faaliyetlerini, spor endüstrisini ve spor eğitimini küresel olarak teşvik etmek ve geliştirmektir.
  Not: Dünya Alpagut Federasyonu (WAF olarak kısaltılır), Alpagut dövüş sanatını tanıtmak ve diğer ülkelerdeki #Alpagut kulüplerini ve federasyonlarını yönetmek amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen ve sivil toplum kuruluşu olan uluslararası bir spor organizasyonudur.  12 Şubat 2014 tarihinde 434162041 numarası ile tescil edilerek faaliyete geçmiştir.
 Federasyon Alpagut sporunu aşağıda belirtilen uluslararası spor organizasyonları, 
 Uluslararası Spor Bilimi ve Beden Eğitimi Konseyi (ICSSPE), Uluslararası Herkes İçin Spor Derneği (TAFISA), Uluslararası Fair Play Komitesi (FairPlay), Uluslararası Spor Ağı Organizasyonu (ISNO), Uluslararası Dövüş Oyunları Komitesi (IMGC)tarafından resmi olarak tanıtıldı. Ayrıca, Dünya Alpagut Federasyonu Uluslararası Standart Ad Belirleyici (ISNI) kuruluşuna kayıtlıdır.

Yorumlar (0)