10.04.2021, 19:37

DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI İNSANLIK DAVASIDIR!

DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI İNSANLIK DAVASIDIR!

"Bir yerde mazlum feryadı yükseliyorsa veya daha önce yaşanmış bir katliamın bir daha yaşanmaması için insani duyarlılık oluşturulması gerekiyorsa bizler de insan olmanın gereğini yerine getirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz." Mansur Yavaş

İnsan olan, yetkili olan, yetkisiz olan herkes sizin gibi düşünmeli Mansur başkan. Bir yandan dünyadaki bütün mazlumların yanında olduğunuzu zalimlerin karşsında olduğunuzu söyleyip diğer yandan Çin'in Faşist yöneticileriyle samimi ilişkiler kuramazsınız. Bugün Doğu Türkistan'daki Uygurlara İsrailin Filistinlilere uyguladığından çok daha fazla faşizan muamele yapılmakta, milyonlarca masum insanın, sadece Çin ırkından olmadığı için, kamplarda insani değerleri -dili, dini, kültürü, hür yaşama hakkı- yok edilmeye çalışılmaktadır. Dava sadece Türklük, Uygurluk davası değil insanlık davasıdır.  

İnsan olan, samimi Müslüman olan, vicdanı olan, merhameti olan herkes, hangi mevki ve makamda olursa olsun bu insanlık suçuna, bu zulme dur demek zorundadır. Devletin üst kademelerinde görevli olan kişiler için bu bir vazifedir. Müslümanlık Türklük konusunda hassasiyeti olanların bunu herhangi bir çıkar hesabı yapmadan dile getirmeleri, takip etmeleri, sonuç alıcı eylemlerde bulunmaları boyunlarının borcudur. Bunu yapmayanlar söylediklerinde samimi değillerdir.

Eyvallah Mansur başkan, mazlumların sesi oluyorsunuz ve sesinizi hem milletimiz hem Tanrı duyuyor. 

Zalimler de duyuyor ve korkudan çığırtkanlık yapıyorlar.

Turan Eller Var Olsun, 

Doğu Türkistan Hür olsun!

Yorumlar (0)