TDH Derneği İsviçre'deki Türkçe Öğretmenlerimizle El Ele

TDH Derneği İsviçre'deki Türkçe Öğretmenlerimizle El Ele

TDH Derneği kurucusu Suat Özer ve TDH Derneği Baş Yöneticisi Yasemin Işığan Özer; İsviçre'de Türkçemizi yaşatan, gerek Türklere ve gerekse yabancılara Türkçe dersleri veren çok değerli öğretmenimiz İpek Aydemir'i ziyaret ettiler.

ZÜRİCH'TEKİ EN GÖZDE DİL KURUMU

İsviçre'de yaşayan Türklerin ve Türkçe öğrenmek isteyen yabancıların en gözde dil okulu olan Türkischool henüz yeni kurulmuş olmasına karşın İpek Aydemir hocamızın olağanüstü çalışmaları nedeniyle büyük ilgi görüyor.

Özellikle çocukların severek ve eğlenerek eğitim aldığı bu dil okulunu İsviçre'de yaşayan bütün yurttaşlarımıza öneriyoruz. TDH Derneği olarak da her türlü konuda destek vererek bu kurumun büyümesine yardımcı olmaya çalışacağız.

Saygıdeğer öğretmenimize göstermiş olduğu konukseverlikten ötürü en içten saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

İPEK AYDEMİR KİMDİR?

İpek Aydemir
Kurucu-Öğretmen


2006 Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunu.

2006 yılından beri İsviçre’de yaşıyor. Evli ve iki çocuğu var.

2010’dan 2016’ya kadar Lal Dil Okulu’nda Türkçe öğretmenliği yaptı. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Tömer’in düzenlediği “ Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi” seminerine katıldı ve sertifika almaya hak kazandı.

2018 yılında Almanca C2 ( Büyük Almanca Dil Diploması ) Goethe Sertifikası’nı kazandı. 2019 yılında Türkischcool Dil Okulu’nu kurdu.

Zürih’te Türkçe öğrenin!

Saygılarımızla...

TDH DERNEĞİ 

Yorumlar (0)
16°
açık