ASELSAN İNTİHARLARINDA ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME: 11 parmak izi bulundu!

ASELSAN İNTİHARLARINDA ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME: 11 parmak izi bulundu!
Türkiye Gazetesi'nden Ebru Karatosun'un haberine göre, Başbilen’in aracının içerisinde 2 parmak izi tespit edilmiş fakat kime ait olduğu belirlenememişti. Soruşturmayı yürüten Savcı Hamza Yokuş, 2 parmak izinin haricinde 11 parmak izinin daha olduğunu belirledi. Bunun üzerine Savcı Yokuş, Ankara İl Jandarma Komutanlığına yazı yazarak, izlerin Emniyet Genel Müdürlüğünün kullandığı Otomatik Parmak İzi ve Avuç İzi Teşhis Sistemi’nin (APFİS) veri tabanından sorgulanmasını istedi.

Sorgulamada aracın sağ ön kapı camının iç kısmındaki 2 parmak izinin Başbilen’in eşine ait olduğu netleştirildi. Ancak 11 parmak izinin kime ait olduğu tespit edilemedi. Çünkü izlerin mukayeseye elverişli olmadığı belirtildi. Yetkililer izler için araştırmayı sürdürüyor. Ayrıca, Başbilen’in yazdığı iddia edilen intihar notu niteliğindeki mektupta bulunan imza ile ilgili savcılık daha önce 2 bilirkişi raporu almıştı. Raporu hazırlayanlardan birinin FETÖ’yle bağlantısı olduğu tespit edilince üçüncü bir rapor hazırlandı. Yeni raporda da imzanın Başbilen’e ait olduğu tespit edildi. Savcılık soruşturmanın FETÖ boyutunu da inceliyor.

ŞÜPHELİ ÖLÜMLER ŞUNLARDI


ASELSAN’da 2006 yılından bu yana, F-16 savaş uçakları, milli tank, insansız hava araçları (İHA), uzun namlulu yeni nesil silahlar gibi önemli projelerde çalışan 7 mühendis kuşkulu biçimde hayatını kaybetti. Şüpheli ölümleri bugüne kadar 8 Cumhuriyet Savcısı soruşturdu. 15 Temmuz’dan sonraki bu olaylarda FETÖ parmağı olduğu da iddia edildi. Sır perdesi ise aralanamadı. İşte o ölümler:

-Hüseyin Başbilen: 31 yaşındayken, 4 Ağustos 2006’da özel aracında boğazı ve bileği kesilmiş halde bulundu. Yürüttüğü önemli projelere ilişkin sunum yapmasına bir gün kala ölü bulundu. Projelerin yer aldığı flash bellek bulunamadı.

-Ali Ünal: 30 yaşındaki mühendis 17 Ocak 2007’de kafasına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu, komuta kontrol ve şifreleme sistemleri üzerinde çalışıyordu.

-Evrim Yançeken: 26 ocak 2007’de oturduğu binanın 6’ıncı katından düşürek öldü. Başbilen ve Ünal gibi askeri projeler üzerinde çalışıyordu.

-Burhanettin Volkan: 7 Ekim 2007’de Ankara Bando Okulları Komutanlığında nöbetçi subay odasında ölü bulundu. Vizör marka silahla intihar ettiği söylendi.

-Zafer Oluk: 10 Mayıs 2008’de askerlik görevini yaptığı birlikte elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yazılım mühendisi idi.

-Hakan Öksüz: 25 Ocak 2012’de Eskişehir yolu üzerinde geçirdiği şüpheli bir trafik kazasında öldü. Mikro elektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerinde çalışıyordu.

-Erdem Uğur: 16 Ocak 2015’de Ankara’daki evinde ölü bulundu. Gazdan zehirlenerek intihar ettiği açıklandı. Hortum ağzında bulundu. Manyetik alan konusunda uzman olan Uğur, F-16 savaş uçakları, İHA, tank ve savaş silahları gibi milli projelerde görev yapıyordu.

ASELSAN mühendislerinden birinin katili bulundu ve suçunu itiraf etti. Okumak için tıklayınız.
https://www.youtube.com/watch?v=-1-UU6vVEpA

aselsan intiharlarının şifresi, aselsan mühendisleri neden ölüyor, kerem parıldar aselsan, aselsan mühendisleri ne zaman öldü, aselsan mühendisleri maaşları, aselsan mühendisleri belgeseli, aselsan mühendisleri ölüm tarihi, aselsan mühendisleri nedir, aselsan mühendis ölümleri belgeseli, aselsan mühendis intiharları, aselsan mühendisleri neden ölüyor, kerem parıldar aselsan, aselsan ölümleri vikipedi, aselsan ölümleri ekşi, aselsan mühendisleri ne zaman öldü, aselsan mühendisleri uçak kazası,


 

Yorumlar (0)
kapalı