Kerkük'te kanlı saldırılar. Hedef Türkmenler!

Kerkük kent merkezinde peş peşe 6 patlama meydana geldi. Patlamalarda ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü 18 kişi de yaralandı.

Rûdaw muhabiri Herdi Muhammed’in aktardığı bilgilere göre, patlamalar Kerkük şehir merkezi, Kudus ve Bağdat yolu semtlerinde meydana geldi.

Saldırıların ikisinde önceden yerleştirilmiş bomba, ikisinin ses bombası ve ikisinin de bomba yüklü araçların kullanıldığı bilgisi aktarıldı.

Patlamalarda şu ana kadar 6 kişinin hayatını kaybettiği, 18 kişinin de yaralandığı belirtildi. Hayatını kaybedenlerden birinin Irak ordusunda tuğgeneral olduğu iddia ediliyor.

Patlamanın yaşandığı bölgelere çok sayıda ambulans ve itfaiye araçları sevk edilirken güvenlik güçleri de vatandaşların kalabalık yerlerden uzak durmaları uyarısında bulundu.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi yaptığı paylaşımda, “Şu ana kadar 6 patlama gerçekleşen Kerkük’te durum kritik bir hâl almaya başladı. IŞİD’li teröristlerin Kerkük’e sızmaya başladığı bilgileri geliyor. Kerkük’te durum acil alarm veriyor” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: odatv.com

Kerkük'te kanlı saldırılar. Hedef Türkmenler!

Teröristler,hain bombalı saldırılar ile Türkmen nüfusun yoğun olduğu bölgeleri hedef alıyor ve Kerkük'ün güvenliğini tehlikeye atan terör eylemleri yapıyor.
Herkes bilmeli ki; bu başarısız bir politikadır ve teröristler ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerine asla ulaşamayacakladır.
Bu vesile ile,Kerkük Halkı’nın güvenliğini ve emniyetini korumak için güvenlik güçleri ile birlikte elele çalışmaya ve herkesi işbirliği yapmaya çağırıyoruz.
Ayrıca bazı politikacıların siyasi pastadan pay almak için masum insanların kanı üzerinden yapılan anlaşmalardan uzak durmalarını vurguluyoruz.

Öte yandan, Irak Hükumeti ve Silahlı Kuvvetler Başkomutanı’nı, Kerkük’te istihbarat çabalarını güçlendirme,bomba dedektörü cihazları sağlamak ve Kerkük'ün yerli halkını, Savunma ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Kara Harp ve Özel Kuvvetler Okulları’na almaları için çağrı yapıyoruz.

Kerkük'te yaşanan bu kanlı geceyi hatırlatarak, siyasal terör örgütlerinin her ne yaparsa yapsınlar, Kerkük’ün güvenliğine asla zarar vermeyeceklerini tekrar tekrar vurguluyoruz.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Erşat SALİHİ
Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı

https://www.ersatsalihi.net/BILDIRI-133.html

Yorumlar (0)
23°
açık