13.07.2018, 00:36

Güney Azerbaycan Milli Hareketimiz güçlü bir şekilde ilerlemektedir.

Güney Azerbaycan Milli Hareketimiz güçlü bir şekilde ilerlemektedir.

Son 2 ayda Güney Azerbaycan Milli Hareketine ait aksakallar ve teşkilatlar arasında birlik yaranmış, teşkilatlar arası atışmalar, sorunlar azalmıştır, herkes güçünü Milli Hareketimizin daha hızlı ilerlemesine ve Bağımsızlığa doğru yürümesine kullanmaktadır. Örnek olarak Güney Azerbaycan Milli Hareketi Bayrağı üzerinde birlik yaranması veya Babek kalesinde İran rejiminden korkmadan yürüyüş ve protesto yapılması bu birliğin büyük başarıları ve sonuçlarıdır. Ancak bu tartışmasız ve birlik durumu bazi servisler ve ya şahısların hoşuna gitmemiş, Hareketin başarılarını görmezden gelip küçümsemek ve gözden salmak istemekteler .

Bölgenin gidişatı özellikle İran içerisinde olan Halkın ayaklanmaları ve rejimi istememeleri bizim daha akıllı bir çerçevede oyunu kurmamızın göstergelerindendir.

Biz kendi hareketimiz ve Türk halkımıza dayanarak birlikte daha büyük başarıları elde edeceğimizden eminiz.

Unutmayın ki Türkleri sevmeyenlerin oyununa gelmemeliyiz. Her bir toplantı ,röpörtaj ve anlaşmada Milli varlıklarımız ve en önemlisi milli Haritamız gözümüzün önünde olmalıdır .

Uluslararası engellemeler ve kurallara dayanarak milli haklarımız, topraklarımız ve şehitlerimizin kanından vazgeçmeyeceğiz.

Elyar Makuyi 
GAMOH Genel Başkan yardımcısı
Temmuz 2018

Yorumlar (0)