TDH Derneği-İsviçre Türk Toplumu buluşması gerçekleşti

TDH Derneği-İsviçre Türk Toplumu buluşması gerçekleşti

TDH Derneği-İsviçre Türk Toplumu buluşması gerçekleşti.

TDH Derneği kurucumuz Suat Özer, İsviçre Türk Toplumu (İTT) Başkanı Sayın Şeref Yıldız'ı makamında ziyaret ederek seçilmiş olduğu başkanlık görevi için kutladı ve başarı dileklerini iletti.

İsviçre'de yaşayan yaklaşık 150.000 Türk soydaşımızın temsil edildiği en büyük çatı kuruluş olan İTT, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerle yeni başkanına ve yönetim kuruluna kavuşmuştu.

Sayın Şeref Yıldız'a TDH kitabımızı armağan eden Suat Özer, TDH Derneğinin ve TDH Türk Haber'in Türk dünyasındaki etkinliklikleri hakkında bilgiler verdi ve Sayın Yıldız'a ve yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.

Bütün Türk dünyasına yönelik yaptığımız kapsamlı çalışmalardan ötürü mutluluğunu belirten Sayın Şeref Yıldız ise; İsviçre Türk Toplumunun çok ciddi sorunları bulunduğunu, bu büyük sorunları çözmek için tüm zamanını, emeğini ve bilgi birikimini Türk toplumunun hizmetine sunmaktan büyük onur ve mutluluk duyacağını dile getirdi.

Hiçbir siyasal görüşe ağırlık ya da öncelik vermediklerini belirten Yıldız, "Her görüşten yurttaşımıza kapılarımız açıktır. Bütün federasyonlarımız, derneklerimiz ve STK'larımız ile uyum içerisinde çalışarak İsviçre'de ülkemizi en iyi biçimde temsil edeceğiz." dedi.

İSVİÇRE POST GAZETESİ

Görüşmemizde ayrıca, İsviçre'nin en saygın basın kuruluşu olan İsviçre Post'un İsviçre Temsilcisi Sayın Ömür Çelik de yer aldı. Çelik, "Türk basının en güzide kurumlarından İsviçre Post Gazetesi olarak, yurttaşlarımızın sorunlarına çözümler üretmeye çalışıyoruz. Yaptığımız haberlerle İsviçre Türk Toplumunun tamamına ulaşarak İsviçre'den ve Türkiye'den en güncel haberleri, önemli gelişmeleri ve yol gösterici bilgileri paylaşıyoruz." dedi. (İsviçre Post Gazetesi'nin haberlerini şuradan okuyabilirsiniz: İsviçre Post)

TDH Derneği ve TDH TÜRK HABER olarak İTT Başkanı Sayın Şeref Yıldız'a ve İsviçre Post Gazetesi sorumlusu Sayın Ömür Çelik'e üstün başarılar diliyor, konukseverlikleri için saygı ve sevgiler sunuyoruz. (İTT RESMİ FACEBOOK SAYFASINI BEĞENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ: İTT RESMİ SAYFASI)

TDH TÜRK HABER 

Yorumlar (3)
Meryem Aydınöz 3 ay önce
TDH'yi kutluyorum. Avrupa Türkleri Türk dünyasından ayrı düşünülemez. Bütün dünya Türklerini kucaklamanız takdire şayan. Saygılarımla.
KIRGIZİSTAN TÜRK BİRLİĞİ 3 ay önce
Başarılar sizlerle olsun. Saygılar sunuyoruz.
Kağan Soyata 3 ay önce
Yeni başkanımızı kutlarım. TDH ye başarılar dilerim. Türk birliğini görmek istiyoruz artık. Allah yardımcımız olsun.
10°
açık