Açık oturum ile panel arasındaki en belirgin farklılıklar nelerdir?

Açık oturum ile panel arasındaki en belirgin farklılıklar nelerdir?


Açık Oturum


Toplumu yakından ilgilendiren güncel bir konunun değişik görüşlerdeki uzman kişiler tarafından seçkin bir izleyici önünde tartışılmasıdır. Açık oturumda, değişik görüşlerin eşit oranda temsil edilmesi temel ilkedir, tartışmayı bir başkan yönetir. Başkan konuyu belirler, konuşmacıları tanıtır, sonra konuşmacılara sırasıyla söz verir. Konuşmacılar birbirlerini dikkatle dinler, gerekirse not alırlar. Başkan genellikle yapılan konuşmaları oturumun sonunda toparlayıp özetler.

Panel


Bir başkanın yönetiminde, küçük bir tartışmacı grubun izleyiciler önünde belli bir konuya ilişkin görüş ve düşüncelerini belirttikleri grup tartışmasıdır. Sonunda başkan konuşmaları toparlayarak görüşleri özetler.

Açık oturumdan farklı olarak, konuşmacıların görüşlerini bildirmelerinden sonra, izleyiciler soru olarak tartışmaya katılabilir, kendi görüşlerini açıklayabilirler.

Sütlaç kelimesinin kökeni

Sütlaç: Sütlü aş. Kökeni Türkçe
Sütlaç, adının kökeni "sütlü aş" sözcüğü olan tipik bir Rumeli mutfağı tatlısıdır. Türk mutfağında yer alan birçok sütlü tatlı içinde en yaygın yapılan ve tanınanı sütlaçtır.


Sütlaç (``sütlü aş``) bir çeşit sütlü Türk tatlısıdır.

Türk mutfağında yer alan birçok sütlü tatlı içinde en yaygın ve tanınanı sütlaçtır. Başlıca malzemeleri pirinç, süt ve şekerdir.

Kıvamı kişilerin zevkine göre değişse de genelde kabul gören ve beğenilen kıvam pirinç tanelerinin çok sert olmamak kaydıyla tek tek ağıza gelebilecek şekilde olmasıdır.

Çoğunlukla üstüne tarçın serpilerek servis edilir. Özellikle fırında pişirilen şekli, ki buna ``fırında sütlaç`` denir, en ünlü ve sevilenidir.

Yorumlar (0)
10°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur