TDH ÇEVİRİ HİZMETLERİ

TDH ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Çevrilmesini istediğiniz metinleri turkcetdh@gmail.com adresine göndererek fiyat alabilirsiniz. 

Profesyonel Çeviri

Profesyonel çeviri; hukuki, akademik, teknik, mühendislik ve medikal metin türlerinde, alan çevirmenleri tarafından gerçekleştirilen ve uzmanlık gerektiren bir çeviri türüdür. Profesyonel çeviriyi, genel çeviriden ayıran özellik, çevirmenin deneyiminin yanı sıra ileri seviye terminoloji bilgisi ve araştırma gerektirebilen farklı bir süreç içermesidir. Çeviri metinde yüksek kaliteyi yakalamak üzere alanlarında uzman olan çevirmen kadromuzun çevirisini gerçekleştirdiği metinlerin, son kontrol ve gerekli düzeltmeleri Kalite Yönetimi ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Paraphrasing ve Editörlük

Paraphrasing, içerik ve anlamı koruyarak metnin farklı cümleler ve sözcükler ile yeniden yazılmasını içerir. Metinin bütününün ve teker teker bütün cümlelerinin anlaşılması ve anlamı korunarak tekrar yazılması işlemi ileri seviyede dil hakimiyeti gerektirmektedir. Paraphrasing işlemini gerçekleştiren çevirmenler alanlarına göre ayrılmaktadır ve konularında uzman oldukları alanlardaki paraphrasing işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Editörlük hizmeti ise metnin olduğu gibi korunarak dilbilgisi, yazım kuralları, format gibi düzeltme ve düzenlemelerinin yapılması işlemidir. Bu işlem engin dilbilgisi ve yazım kuralları bilgisi gerektirmektedir. Editörlük yapan çevirmenler bu anlamda diğer çevirmenlerden ayrılmakta ve bu alanda uzmanlaşmış kişilerdir.

Çeviri Kalite Kontrolü (Redaksiyon)

Paraphrasing ve editörlük hizmetleri kaynak metin ile çalışmayı gerektirmezken, çeviri kalite kontrolü (redaksiyon) sürecinde, çevirisi halihazırda gerçekleştirilmiş olan metin için, kaynak ve hedef metnin karşılaştırmalı olarak kontrol ve düzeltme işlemleri gerçekleştirilir. Bu doğrultuda çeviride eksik veya hatalı kısımlar, kaynak metin baz alınarak yeniden düzenlenir. Bu işlemde çevirisi yapılmış olan metindeki olası anlam kaymaları, devrik cümleler, hatalı kelime kullanımları gibi yazı bütünlüğünü ve anlamını bozan hatalar itina ile düzeltilmektedir. Redaksiyon işlemini gerçekleştiren çevirmenler bu konuda uzman bir kadrodan oluşmaktadırlar.

Profesyonel ve deneyimli çevirmenler

Çevirileriniz, TDH’in zorlu çeviri değerlendirme programı sürecinden en az %85 başarı puanı alan,
10’dan fazla profesyonel, deneyimli ve alanlarında uzman çevirmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çevrilmesini istediğiniz metinleri turkcetdh@gmail.com adresine göndererek fiyat alabilirsiniz. 

Çeviri hizmetleri TDH derneğinin yaşatılması için kullanılacaktır.

Saygılarımızla...

TDH Derneği