'SANAT ve DUYU PROJE SERGİSİ' GÖRKEMLİ BİR GECE İLE KAPILARINI AÇTI

"SANAT ve DUYU PROJE SERGİSİ" GÖRKEMLİ BİR GECE İLE KAPILARINI AÇTI


 

Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği olarak, Fine Art'ın sahibi Sanatçı Funda Tümer'in önderliğinde düzenlenen resim sergisine katıldık. Derneğimizin Genel Başkanı Yalçın Mıhçı, "TDH Derneği olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek olmaya kararlı olduklarını belirtti."

 Çalışmalarına 2017 Haziran ayında başlanan proje, Fine Art Sanat Birliği Başkanı Funda Tümer öncülüğünde sanatseverler ile buluştu.

Sergi; önemli iş adamlarımızdan Müfit Metin'in sahibi olduğu, Serpil Güvendik yönetimindeki Ankara'nın önemli sanat galerilerinden Grup Sanat Galerisi'nin ev sahipliğinde, görkemli bir gece ile kapılarını açtı.

Proje kapsamında 1 Heykeltraş ( Mükremin Altıkardeş ), 2 Seramik Sanatçısı ( Ersoy Yılmaz, Özgün Güneş Yılmaz ) ve 9 Ressam ( Berna Cordan, Bora Dervişoğlu, Fatoş Ötenen, Funda Tümer, Hülya Tuncel Ilgaz, Merve Kezik, Nurgül Baş Kılıç, Saliha Demiryürek, Yaprak Kurtoğlu ) olmak üzere toplam 12 değerli sanatçı yer almakta.

Sanatçılar eserlerini özel olarak, 5 aylık bir çalışma dönemi içinde hazırladılar. Sergide toplam 50 eser sergilenmekte. Siyah ve Beyaz hakimiyetinde, her sanatçının kendi tarz, teknik, tema ve yorumu ile hazırlanan eserler izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Açılışa  TDH Derneğimizin Genel Başkanı Yalçın Mıhçı'nın yanı sıra; Yazar ve Eleştirmen Ümit Yaşar Gözüm, BRHD Eski Başkanı Mehmet Ali Doğan,  Türkoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemali Serin, Önemli Sanatçılarımızdan Oğuz Kutdemir, Nedim Bilgiç, Ali Çağlayan, Monad Balkan, Derya Saatçioğlu, Aziz Özdemir, Cezmi Orhan, Hüseyin Sertaş, Senarist ve Eleştirmen Serkan İşcanoğlu, AvivaSA Grubunu temsilen Tuba Barışık, TC. Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı temsilen Meryem Yayla gibi iş ve sanat dünyasından birçok önemli isim katıldı.

Sergi 17 Aralık 2017 tarihine kadar Grup Sanat Galerisi'nde izlenebilecek.

TDH Derneği olarak, başta Sanatçı Funda Tümer olmak üzere bütün sanatçılarımızı yürekten kutluyor ve başarılar diliyoruz.

 

Yorumlar (0)