AB: "Türkiye'ye fon kesintisini engelledik"

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı Sergey Lagodinsky sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yaptığı İPA yardım fonlarının kesintiye uğramasına yönelik önerinin geri çevrilmesini sağladıklarını söyledi.

Euro News'ten Gülsüm Alan'ın haberine göre kesintiler engellenmiş durumda.

Lagodinsky, Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ve bu yönde düşünen birçok Avrupa Parlamenterin bu yönde büyük çaba sarfettiğini duyurdu.

Öte yandan

Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşma müzakerelerinin 3'üncü turunda somut ilerleme sağlanamadı.


AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, Brüksel'de AB'den 31 Ocak'ta ayrılan İngiltere ile gelecekteki ilişkileri belirleyecek anlaşma müzakereleri hakkında basın toplantısı düzenledi. Müzakerelerin 3'üncü turu kapsamında AB ve İngiltere taraflarını temsil eden 250 şer kişilik ekiplerinin bu hafta 40 kadar video konferans gerçekleştirdiğine dikkati çeken Barnier, "İngiltere ile yapılan müzakerelerinin seyrinden hayal kırıklığı duyuyorum." dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık