Bebek katili Ermenistan! 27 yıl esir tutulan Türk!

Bebek katili Ermenistan!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 18 Ekim’de saat 00.00’dan itibaren yeni bir geçici insani ateşkes kabul edilmesine rağmen, Ermenistan ordusunun bir kez daha anlaşmayı büyük ölçüde ihlal ettiği belirtildi.

Açıklamada, Ermenistan ordusunun Cerbayıl'ın çevresindeki bölgelere ve Araz Nehri boyunca kurtarılan köylere havan ve toplarla ateş ettiği bildirildi.

 
Askerler arasında herhangi bir kayıp verilmediği ifade edilen açıklamada, saldırılara Azerbaycan ordusu tarafından gerekli cevabın verildiği aktarıldı.
Tüm cephe boyunca kontrolün Azerbaycan ordusunda olduğu da ifade edildi.

ERMENİ SU-25 SAVAŞ UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan’a ait bir Su-25 savaş uçağı, bugün saat 12.30 sularında, Azerbaycan’a ait hava savunma sistemleri tarafından vurularak düşürüldü.

Uçağın, Azerbaycan ordusuna karşı saldırı girişiminde bulunduğu ve Dağlık Karabağ’ın güney kesimindeki Cebrail yönünde düşürüldüğü açıklandı.

BİR ESİR İDDİASI VAR!

1992'de Karabağ Savaşı'na katılan ve 18 yaşında kaybolan Şamxalov İmran Abdurahman'ın, bugün Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Fuzuli şehrindeki bir evin bodrum katında ayağından zincirlenmiş halde bulunduğu iddia ediliyor. 27 yıl boyunca Ermenistan tarafından esir tutulduğu iddia edilen İmran'ın, şuan Bakü'de tedavi altına alındığı ve hayatta olan akrabaları ile görüştürüleceği söyleniyor. (Az. Haber)

*Haber henüz doğrulanmış değil. Gelişme olduğunda aktaracağız.

Yorumlar (0)
açık