HDP: Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşiyoruz

HDP: "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşiyoruz"

HDP MYK, sözde Ermeni soykırımının 105'inci yılı nedeniyle açıklama yayınladı.

Türkiye'nin nefret söylemlerine devam ettiği belirtilen açıklamada, "Bu soykırımın utancıyla yüzleşiyoruz, katledilenleri saygıyla anıyoruz" denildi.

Açıklamada, “Ardından, İttihat ve Terakki hükümeti kararıyla, Ermeni halkı, binyıllardır yaşadığı anayurdundan sürülerek, büyük oranda imha edildi. Bir soykırıma neden olan ‘Tehcir’ başta Ermeniler olmak üzere; Süryani, Keldani, Êzidî ve Rum halklarında büyük yıkımlara yol açtı. Anadolu Hristiyansızlaştırıldı. Soykırım neticesinde mülkiyet ve kültürel varlık kamu iradesiyle el değiştirdi” denildi.


Biz ne diyoruz?

Sizin terör yandaşı olmanız en büyük utancınız zaten, başka utanç aramayın!

Biz de Türklüğün aşağılanmasına, Türklerin katliamcı gibi gösterilmesine ve Türkiye'nin yıkılmasına ve bölünmesine izin vermedik, vermeyeceğiz!

Bunun tartışılmasını, gevelenmesini, imalarda dahi bulunulmasını kabul etmiyoruz! Canımız ve kanımız pahasına kurduğumuz ülkeyi masa başında yedirmeyiz! 

Böyle biline...

Suat Özer

TDH TÜRK HABER 

Yorumlar (3)
Ted Muktedir Durmusoglu 1 ay önce
Bir savas taktigidir, bir ulkeye savas acmadan once o ulkedeki azinliklarin bagli bulunduklari devlete baskaldirmalari saglanarak o ulkenin zayiflamasi saglanir. Osmanliya bagli ermeniler Osmanliya bas kaldirarak batiya karsi Osmanlilari zayiflatmislardir. Bugun Osmanliyi yok eden batililar Turkiye ninde yok olmasi icin gene ayni takdigi uyguluyorlar. Olan zavalli ve salak olan azinliklara oluyor batinin kiskirtmalari ile aptalca isler yapiyorlar. Batili kapitalistler pkk yi kurarak hem Turklerin hemde Kurtlerin birbirlerini oldurermesini zevkle izliyorlar. Butun dunya birlesirken, Amerika Birlesik Devletleri (ABD), Avrupa birlesmeye dogru gidiyor ama bizim kurtler ayrima dogru gidiyorlar. Sonra siz kurtler neden salaksiniz denilince kiziyorlar. ABD onlari Turklere karsi kiskirtiyor. Nedeni cok basit "Bol ve yonet." taktigi. Salak Kurtlerde Turkiyeden ayrilinca ulkelerini kendileri yonetecek zannediyorlar. Kurtleri ABD ve Israil yonetecek ama agizlarina bir parmak bal calindigi icin anlamiyorlar.
Ysss 1 ay önce
Sizde bu haberi bu şekilde yapmamalısınız.
“HDP MYK, Ermeni Soykırımı'nın 105'inci yılı nedeniyle açıklama yayınladı.”
Ermeni Soykırımının başına SÖZDE ermeni soykırımı yazmalısınız. Sayfa adı Türkçenin dirilişi ama SÖZDE kelimesini eklemeyi unutuyor.
Metin 1 ay önce
Yazmışlar ya.
10°
açık