HUN-TÜRK KURULTAYI 21-23 AĞUSTOS ARASINDA YAPILACAK

HUN-TÜRK KURULTAYI 21-23 AĞUSTOS ARASINDA YAPILACAK

Duyuru...

İçinde bulunduğumuz olağanüstü durumdan dolayı iki yılda bir Bugaç Kasabası'nda gerçekleşen Hun-Türk Kurultayı'nın 21-23 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılmasına karar verilmiştir.

Normal şartlarda 14-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Hun-Türk Kurultayı'nın, Macaristan Hükümetinin 14 Ağustos'a kadar bütün programların iptal edilmesi kararından sonra Macar Turan Vakfı Başkanlığı yeni tarihleri güncelleyerek takipçilerini bilgilendirdi.

Macar Turan Vakfı olarak yazın gerçekleştireceğimiz Hun-Türk Kurultayı için stratejik çalışmalar yaparak hazırlıklarımızı ara vermeden devam ettirmekteyiz. Salgından ötürü hükümetin alacağı kararları göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Güncellenen yeni tarihler arasında (21-23 Ağustos 2020) bütün Türk Dünyası'nı Bugaç'ta Hun-Türk Kurultayı'na büyük bir özlemle beklemekteyiz.

Saygı ve hürmetlerimle,
Macar Turan Vakfı Başkanı
Biro Andras Zsolt


Büyük Hun-Türk Kurultayı Nedir?


Büyük Hun-Türk Kurultayı, eski Macar ve Hun Türk kavimlerini yakınlaştırmak amacı ile düzenlenen bir organizasyondur. Bu büyük organizasyonun ilki 2008 yılında Kazakistan’da gerçekleştirmiştir. Kazakistan’daki organizasyondan sonra kurultay, her iki yılda bir Macaristan’da düzenlenmeye devam etmiştir. Günümüzde ise Macaristan'da her yıl yapılmaktadır.

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu