İsrail, Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Seçimini Yaptı

İsrail, Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Seçimini Yaptı

İsrail, Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan krizde Atina'nın yanında olduğunu açıkladı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İsrail'in Yunanistan'ın yanında olduğu belirtildi. Açıklamada "İsrail Yunanistan'a, deniz alanları ve münhasır ekonomik bölgesini sınırlandırma hakkı konusunda tam destek ve dayanışmasını ifade eder" denildi. Başka söze gerek var mı?

TEHDİT EDERKEN BİLE ELİ AYAĞI TİTRİYOR! 

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlikte Türkiye'yi "mantıklı" davranmaya davet ederek bölgedeki hareketliliğin askeri bir "kazaya" neden olabileceği uyarısında bulundu.

Oruç Reis için ilan edilen Navtex'in ardından tansiyon yüksek, bölgede hareketlilik de sürüyor.

Bir fırkateynimiz, Meis adasının karşındaki Antalya'nın Kaş ilçesinde Limanağzı Koyu'na demir attı. Demre ilçesine bağlı Çayağzı Limanı'na ise başka bir fırkateynimiz ve bir römorkör yanaştı. Yunan gemilerinin de bölgede bekleyişi sürüyor. Öte yandan Oruç Reis'in araştırmaları için gereken sismik kabloların Akdeniz'e indirildiği açıklandı.

ORUÇ REİS’TE SON DURUM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Oruç Reis’in sismik çalışmalara başlaması için gereken kabloların denize indirildiğini belirtti. Dönmez’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

* Adım adım Akdeniz. Oruç Reis denizlerimizin röntgenini çekiyor. 23 Ağustos'a kadar toplam 1.750 kilometre 2 boyutlu sismik araştırma için streamer (sismik kablo) Akdeniz'e indi. Yolunuz açık, enerjiniz yüksek olsun.

AZERBAYCAN  TATBİKATI

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Azerbaycan’a gitti.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu