Korona en çok onun servetini artırdı: 46,4 milyar dolar

Korona en çok onun servetini artırdı: 46,4 milyar dolar.

ABD salgında sadece vaka ve ölüm sayılarıyla değil, işsizlik ve eşitsizlikte de dünyaya fark attı.

ABD'de son 14 haftada 47 milyon kişi işsizlik maaşı başvurusunda bulunurken, en zengin 10 kişinin serveti yıl başından bu yana 59,2 milyar dolar arttı. ABD'nin ve dünyanın en zengin insanı Amazon'un patronu Jeff Bezos'un serveti bu dönemde 46,4 milyar dolar artışla 161 milyar dolara yükseldi.

ABD, hem işsizlik artışında hem de en zengin kişinin servet artışında rekor kırmış oldu.

Öte yandan iflaslar başladı

ABD’nin gaz ihracatçısı bir ülkeye dönüşmesini sağlayan, kaya gazı üretiminde öncü olan Chesapeake Energy, borçlarını çeviremez hale geldiği için iflas erteleme başvurusu yaptı. 2019 sonunda 9.5 milyar dolar borcu olduğu açıklanan şirket, iflas ertelemeyle birlikte 7 milyar dolarlık borcun ortadan kalktığını duyurdu.

BEYAZ SARAY'IN ÖNÜNDEKİ ANDREW JACKSON HEYKELİ GÖSTERİCİLER TARAFINDAN YIKILMAK İSTENDİ

ABD’de göstericiler 7’nci ABD Başkanı Andrew Jackson'ın Beyaz Saray'ın önünde yer alan Lafayette Park'ın içinde bulunan, heykelini yıkmak istedi.  Heykelini iplerle bağlayan göstericiler, heykeli yıkmaya çalıştılar. Heykeli devirmek isteyen göstericiler polis müdahalesiyle karşılaştı.

Polis Beyaz Saray'ın çevresindeki kalabalığı biber gazı sıkarak uzaklaştırdı.

TRUMP'TAN GÖSTERİCİLERE TEPKİ 

ABD Başkanı Donald Trump, olayla ilgili Twitter hesabından tepki göstererek  "Lafayette Park'ın içindeki muhteşem Andrew Jackson heykeline yönelik utanç verici Vandalizm'de birçok kişi tutuklandı" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
14°
açık