"Lübbnan'ı Fransızlar yönetsin" kampanyasında 60 bin imza toplandı!

"Lübbnan'ı Fransızlar yönetsin" kampanyasında 60 bin imza toplandı!

Patlama ve Fransa’nın gövde gösterisi!
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen şiddetli patlamanın ardından, internetten başlatılan bir kampanyada ülkenin Fransa'nın hakimiyetine geçmesi için 60 binden fazla imza toplandı.


Avaaz adlı internet sitesinde yer alan "Lübnan 10 yıl boyunca Fransa tarafından yönetilsin” başlıklı kampanyanın açıklama kısmında, "Lübnanlı yetkililer, ülkenin güvenliği ve yönetimi konusunda açıkça başarısız olmuşlardır. Çöken sistem, yolsuzluk, terörizm derken ülke son nefesini verme aşamasına gelmiştir. Lübnan'ın yeniden iyi ve istikrarlı bir başlangıç yapabilmesi için Fransa'nın hakimiyetine geçmesi gerektiği kanaatindeyiz" ifadeleri kullanıldı.


***


Macron patlamanın ardından Lübnan’a ilk giden liderdi. Fransa Patlama bahanesiyle Doğu Akdeniz’de güç gösterme peşinde.

Macron Beyrut’da şu konuşmayı yaptı:

“Bugün patlamanın da ötesinde sokaktaki öfkeyi hissettik. Birkaç ay, hatta birkaç yıldır devam eden siyasi, ahlaki, ekonomik ve mali bir kriz var ve bu güçlü siyasi sorumluluk gerektiriyor. Bunu konuşmaya başladık."

(Anlamı: Mandacılık başlatıyoruz. Bize biat edin!)

Cumhurbaşkanı Mişel Avn'la, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Başbakan Hasan Diyab'la dürüstlük ve şeffaflık içerisinde uzun uzun konuştum. Yolsuzlukla mücadele, şeffaflığın sağlanması ve yolsuzlukla mücadeleye getirilen reformların gerçekleştirmesi için güçlü siyasi adımlar.

(Anlamı: Siyasete müdahele edeceğiz, bizim seçtiğimiz adamları kollarız.)

Lübnanlıların bugün yaşadığı kesintilere karşı mücadele, enerji ve elektrik sektöründe reform.. Ayrıca Lübnanlılar bankacılık sisteminin şeffaf olmayışına karşı savaşıyor. Bunun yanı sıra Merkez Bankasının ve bankacılık sisteminin şeffaf bir şekilde denetimi için mücadele ediyor. Tüm bu adımları atmak artık liderlere kalmış."

(Anlamı: Batık durumdasınız, ülkenin anahtarını biz verin!)

Hiç değişmeyen sömürgeci kafa iş başında... Fransa neyin peşinde? Tabi ki güç, para, petrol ve kan...

Saygılarımızla. 

TDH TÜRK HABER  

Yorumlar (0)
16°
açık