MSB: Terör örgütü PKK/YPG 5 masum sivili katletti, 12 sivili de yaraladı

MSB: Terör örgütü PKK/YPG 5 masum sivili katletti, 12 sivili de yaraladı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Terör örgütü PKK/YPG, Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamına kastetmek için yine masum sivilleri hedef aldı. İnsanlık düşmanı teröristler Rasulayn merkezdeki bir pazar yerinde tuzakladıkları EYP’yi patlatarak 5 masum sivili katletti, 12 sivili de yaraladı" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG'nin Rasulayn’da pazar yerinde el yapımı patlayıcı (EYP) patlatması sonucunda 5 masum sivilin hayatını kaybettiğini, 12 sivilin de yaralandığını açıkladı. MSB’nin açıklaması şöyle:

* Terör örgütü PKK/YPG, Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamına kastetmek için yine masum sivilleri hedef aldı.

* İnsanlık düşmanı teröristler Rasulayn merkezdeki bir pazar yerinde tuzakladıkları EYP'yi patlatarak 5 masum sivili katletti, 12 sivili de yaraladı.

#PençeKaplan Operasyonu’nda arama tarama faaliyetleri sonucu tespit edilen depoda terör örgütü PKK’ya ait; 63 adet AK-47 Piyade Tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 2 adet av tüfeği, 50 adet roketatar mühimmatı ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Bakanlık ayrıca şehidimizin onur belgesini paylaştı.

Yorumlar (0)
açık