OĞUZ BOYLARI DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ SANATÇILAR SOKAĞINI ZİYARET ETTİ

OĞUZ BOYLARI DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ SANATÇILAR SOKAĞINI ZİYARET ETTİ

HERKESİN SANATA VE SANATÇIYA DESTEK VERMESİNİ İSTİYORUZ


 Oğuz Boyları Derneği Başkanı Öcal Arslankaya ve beraberindeki heyet Tarihi Kayseri Kalesindeki Sanatçılar sokağına giderek burada faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti. Başkan Arslankaya, Sanatçılar sokağının, ozanların ressamların, karikatüristlerin, fotoğraf sanatçıların, heykeltraşların ve sanatın her dalında üretenlerin mekanı olsun istiyoruz dedi. Sanatçılar Sokağında  tanınmış sanatçılardan Ozan Kul Mustafa'da dernek yöneticilerinin ziyareti anısına sazıyla,sözüyle bir eser seslendirdi.

Ozan Kul Mustafa'nın seslendirdiği eser beğeniyle dinlendi. Dernek Başkanı Öcal Arslankaya'ya sanatçılar sokağında birde sürpriz yapıldı. Ressam Mahmut Elmalı, başkan Arslankaya'nın portresini çizerek hediye etti.

Dernek Başkanı Öcal Arslankaya, amaçlarının sanata ve sanatçıya destek vermek olduğunu söyledi ve sanatçılar sokağının genişletilmesi içinde belediye yetkililere ile girişimlerde bulunacağını kaydetti. Arslankaya, tüm Kayseri halkının da sanata ve sanatçıya destek vermesini ve sanatçılar sokağını ziyaret etmesini istedi.


 Haber: Mehmet Yılmaz

Yorumlar (0)
35°
açık