Türk Dünyası Turan Ligi Kuruluyor!

Turan Ligi Kuruluyor 

Turan Kupası, kulüplere yeni bir ekonomik gelir oluşturmasının yanı sıra takımların gelişimine katkıda bulunacak.

11 TÜRK DEVLETİNDEN TAKIMLAR KATILACAK

Ön hazırlık çalışmalarına başlanılan, birçok bilimyurdundan (üniversiteden) çok önemli profesörlerin organizasyonun düzenlenmesinde yer aldığı Turan Kupası’na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor.

İçlerinde UEFA’nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik gelir oluşturacaklar.

ROL MODEL: EUROLEAGUE
Gelirin dışında, Türk devletleri arasındaki kulüplerde oyuncu alış verişi ve bilgi paylaşımı da yapılacak. Turan Kupası, rol model olarak Euroleague’i benimsiyor.

Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok kişi de destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı yapılması planlanıyor. 

Sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı sürdürülebilir bir kupa oluşturmak istediklerini söyleyen Teoman, “Bu turnuva sayesinde Türk devletlerinde takımların varlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Türk devletlerinin futbol takımlarının gelişimine katkıda bulunacak.” dedi.

Kaynak : sabithaber.com

Yorumlar (2)
Ali Genç 6 ay önce
En sonunda Türk birligi in başlangıcı kuruluyor tebrik ederim bu adımları atanları işte bu kardeşlik sevgi ve saygınızı inşAllah çıkarlarınız için unutmazsınız Ben bir Futbol antrönörü olarak çok çok sevindim Allah yolunuzu açık etsin çıkar milletin olsun amin
ghh 5 ay önce
turan ordusu da kuruluyor bunu da bil
10°
parçalı bulutlu