Yunan Oyunu! Türk köyünde tatbikat!

YUNAN OYUNU!

Hiç utanmıyorlar...

Yunanistan'da, Türklerin yoğun olarak yaşadığı İskeçe bölgesindeki Mustafçova Belediyesine bağlı Gökçepınar köyünde silahlı tatbikat yapan Yunan askeri birlikler köy halkında korkuya neden oldu.

Batı Trakya’da 12 Ağustos tarihinde Yunan komandoları, silahlı ve tam teçhizatlı olarak köy içinde silahlı eğitim yaptı.

Birlik Gazetesinin aktardığına göre İskeçe dağlık bölgesi Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünde, köy girişinde bulunan Komando bölüğündeki komandolar Gökçepınar mezarlığında ve sokaklarda tatbikat gerçekleştirdi. Ayrıca askeri araçlar da köyün girişinde belli bir süre konuşlandılar.

İskeçe’deki 4. Kolorduya bağlı oldukları ifade edilen komandoların silahlı ve tam teçhizatlı şekilde bir yerleşim biriminin içine kadar gelerek eğitim yapmaları tepkilere yol açtı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, söz konusu tatbikatın Türk azınlıkları korkutmak için yapıldığının belirterek, “Askerlerin giyinmiş, kuşanmış silahlı bir şekilde dolaştığını görünce insanlar tedirgin oldu, korktular. Ne oluyor diye soruldu. Baktık ki bir tatbikat. Bize yetkililerin söylediği kadarıyla ‘masumane’ bir tatbikat. Fakat işlerin masumane olmadığını,

Batı Trakya Müslüman Türk azınlığı mensubu insanları korkutmak olduğunu fotoğrafları gören her insan, orada yaşan insanlar da anlamakta. Tabi biz böyle bir olayı yaşamaktan rahatsız olduk. Üzüldük. İnsanımızın böyle rahatsız edilmesini kınıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
16°
açık