Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında Türk soydaşlarımızı yakıyorlar!

uygur türkleri tarihi, uygur türkleri nüfusu, uygur türkleri kimdir, uygur türkleri hakkında bilgi, uygur türkleri neden katlediliyor, uygur türkleri çin zulmü, uygur türkleri katliamı, uygur türkleri bayrağı, uygurlar, soykırım, doğu Türkistan, Çin, Çin soykırımı, Uygur Türkleri

Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında Türk soydaşlarımızı yakıyorlar!

Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında Türk soydaşlarımızı yakıyorlar!

BM: Çin’de bir milyon Uygur Türk'ü toplama kamplarında tutuluyor.

Birleşmiş Milletler Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi, Çin’de bir milyon Uygur Türkü'nün toplama kamplarında tutulduğunu duyurdu.

Birleşmiş Milletler Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi, Çin’de etnik Uygur kökenli bir milyona yakın kişinin kitlesel olarak gizli bir şekilde toplama kamplarını andıran yerlerde tutulduğuna dair güvenilir bir çok rapor geldiğini bildirdi.

Komite üyesi Gay McDougall, Cenevre’de iki gün sürecek toplantıların açılışında yaptığı konuşmada, bunun dışında ayrıca 2 milyona yakın yine Uygur ve Müslüman azınlığın, "beyin yıkama faaliyetleri" için siyasi kamplara zorla gönderildiği suçlamasında bulundu.

Söz konusu suçlamaya ilişkin BM’deki Çin heyetinden şu ana kadar bir yanıt gelmedi.
Kazak Haber

Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında işkenceyle katledilen Müslüman Türklerin sayısı yüz binlere ulaştı, artık gömmüyorlar fırınlarda yakıyorlar!.

Doğu Türkistan Kazak Türkleri'nden Ömürhan Altın ve Yeni Kazakhstan formu üyesi politikacı Resül Cumali şunları aktardı:


"Doğu Türkistandaki soykırımı ve toplama kamplarını yerinde görmek gelişmeleri gözlemlemek üzere Çin hükümetinin davetiyle Pekin'e giden heyetin içinde olan yeni Kazakhstan formu üyesi politikacı Resul Cumali biz Kazakhstana göçeden mağdur ailelerin taleplerini Çin hükümetine ilettik toplama kamplarını görmek istedik fakat bize hiçbirşey gösterilmedi gelişmeler çok üzücü biz bu sorunu medeni insanlar gibi çözmeliyiz."


"Doğu Türkistan Kazak Türkleri'nden Ömürhan Altın,Çin hükümetinin çağrısıyla Pekin'e gidenler Kazakhstan'daki Çin diasporalarının kurduğu STK'ların yöneticileri Pekin'deki yıllık toplantılarına gittiler faaliyetlerini rapor ettiler yeni strateji belirlediler sorunun kaynağı kendileri."

"Sorunu şu an dünyada gelişmekte olan konjoktürden faydalanarak BM ve Uluslararası insan hakları kurumlarına dünya platformuna taşımalıyız.
Çin'in bölgemizdeki planı ortada dün Doğu Türkistanı kanla işgal eden, halkının gözünün önünde Zuvka ve Osman Baturların başını kesip halkını asimile eden komünist yönetimden bahsediyoruz. Biz Çin halkının düşmanı değiliz, biz iktidarda olan Çin komünist partisinin insanlık dışı vahşi uygulamalarına soykırıma karşıyız."


"13 yaşında kız çocuğundan tutun, iki gözü görmeyen altmış yaşındaki teyzeye, ortopedik özürlü yaşlı amcalara kadar, milyonları bir büyük medeniyeti toplama kamplarında asimile etmeye yok etmeye çalışan bir canavardan bahsediyoruz, neyin medeniyeti! Bu toplu ve gizli katliamlarda ölenleri gömmek yerine fırınlarda yakıyorlar! İnsanlık Nerede? "

"Politik yollarla çözeceğiniz medeni insanlar yok karşınızda, bu mesele BM ve Uluslararası insan hakları kurumlarınca ele alınıp çözülebilir."

Türk kamuoyuna saygıyla ve önemle duyurulur.


uygur türkleri tarihi,  uygur türkleri nüfusu,  uygur türkleri kimdir,  uygur Türkleri hakkında bilgi,  uygur türkleri neden katlediliyor,  uygur türkleri çin zulmü,  uygur türkleri katliamı,  uygur türkleri bayrağı, uygurlar, soykırım, doğu Türkistan, Çin, Çin soykırımı, Uygur Türkleri

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabahat can
sabahat can - 9 ay Önce

Allah herkesi görüyor. Habil ile kabili gördüğü gibi.