TUR KÖKÜ/ TÜRK/ TURAN/ TURA/ RA / TEVRAT İLİŞKİSİ

Türk ve Turan kelimelerinin de kökü olan, Tanrınin daimiliğini olumsüzlügünü vurgulayan, Türkçe Dogru, -e Dogru, hatta İngilizce Dogru ve -e Dogru kavramlarini karşılayan True ve Through kelimelerinin de kökü olan Tur.

Oldükten sonra her kişinin dünyadaki ameline göre zihinsel frekanslarının uzay boşlugunda Sonsuz Usla birleşip Aktif kalacağına, bu yüzden 'ölumsüz ırk' olduklarına inanan Türkler; aynı zamanda yeryüzündeki yaşamin da kaynağı olan , 19. Kattaki en tepedeki frekansa TURA diyor.

Türkçenin lehcelere ayrilmadan önceki en bozulmamış seklini kullanan Çuvaş ve Altay Türklerinde halen mitolojik Tanrı sıfatı olarak kullanilıyor. Yahudilerin kutsal kitabı Tevrat da esasen işte ibranice TURA kelimesinin Arapca söylenişiymiş. İbranicede TURA; bir tür sözleşme, 'adlaşma', akit kurma anlamı taşıyor.

Esasında Hristiyanlıkta da İslamda da bu akit kabul edilmekle birlikte her seferinde kuralların değiştirilip guncelligini yitirmesinden dolayı Yaraticinin bir elçiyle temas kurup sözleşmeyi tazeledigine inanılıyor. Hatırlarsanız Kuran'da bile Musa'ya Türklere ait Tuva topraklarının 'kutsallığı' bildiriliyordu Rab tarafından.

Mısır kultundeki Güneş Tanrisı figürunu temsil eden Ra 'nin ismi bile TURA'dan geliyor. Efsanelerden birine gore Tanrica degil, İNSAN olan Isis; Ra'nin gizli ismini ele geçirdigi icin alt katmandaki sözde Tanrilar tarafindan lanetleniyordu. Zira TURA; en tepedeki; hep var olan, olacak olan Tanrısal Frekansı simgeleyen isimdi ve bu bilgiye vakıf olan o katın yeryuzündeki temsilcisi sayilıyordu.

Iskandinav mitlerinde de Tanrı TUR/TYR/TÜR adıyla geçer . Yani Yaratıcının yeryüzündeki insanlarla sozleşme akitlerinin kriptosu Türkçe. Yeryüzunde çağlar önce TUR kökü uzerinden bir çeşit küresel ağ kurmuş olan üst akıl Türk. Hatta tabletlerde de anlatildigi kadariyla farkli cografyalardaki zihinsel gelişimi zayif olan ilkel toplumları birbirlerine ve dogaya zarar vermeyecekleri sistemler kurup orgütleyen, medeniyet kuranlar kardeş.

Fakat sonradan bu kardeşligin kriptosunu kesfedip bir şekilde yonetimi ele geçiren bir yapı var. İşte bu yapı bu yüzden ozellikle tarihten Türke ait izleri silmiş ve tarihine ait sahte kimlikler dayatip asimile etmiş. Türk bugün, kendi kimliğini oluşturan kelimenin kokünü, ne anlama geldiğini bile bilmiyor ?

Işıl Salihoğlu

Yorumlar (0)
16°
açık