• dolar dolar 3.3645
  • euro euro 3.6278
Whatsapp
Eklenecektir.Vatsap Bildirme
  • 29-10-2016 16:59

Bu Türk'ün Genleri 40.000 Yaşında! Zakircan Niyazov

Bu Türk'ün Genleri 40.000 Yaşında! Zakircan Niyazov

İnsanlığın Ortak Atasına İlişkin En Eski Genlerini Taşıyan Türk: Niyazov

Niyazov: İnsanlığın 40.000 Yıllık Genlerini Taşıyan Türk!

Öncelikle aşağıdaki izletiyi dikkatlice izlemenizi öneriyorum.

Bu araştırmayı yapanlar Batılı biliminsanları. 

Ulaştıkları bilimsel veriler şaşırtıcı ve dünyanın tarihini özetleyecek ve Türkleri baş köşeye koyacak kadar değerli.

Çekim sırasında Niyazov oldukça heyecanlı çünkü izletinin sonunda anlayacağınız gibi doktorların ona kanser olduğunu söylemeye geldiğini sanıyor.


Araştırmayı yapan biliminsanları, insanlığın ortak atasının Asyalı Türklere dayandığını bilimsel olarak görmekten dolayı şaşkın ancak yine de o soyun "Türkler" olduğunu söylemeye dilleri varmıyor.

Niyazov bir ara Uygurların, Taciklerin, Kızılderililerin en eski ataları sözüne "TÜRKLER" diye yanıt veriyor ancak bu söz arada kaynıyor ve üzerinde durulmuyor.

Aşağıdaki izletide tüm bu araştırmaları yapan Dr. Wells tarafından bilimsel çalışmalar anlatılıyor.

İzletideki şu söyleşme (diyalog) ilgi çekicidir.

Dr.Wells: “Kanınız, soyunuz bizi ilk Orta Asyalılara, Uygurlardan, Pamirlerden, Taciklerden eskiye, burada yaşayan ilk insanlara kadar götürüyor desem ne dersiniz?”

Niyazov: Haa Turki!

... Geçiştiriliyor.

Eklemek istediğim çok önemli bir nokta da şudur:

Yukarıdaki savları herhangi bir Türk bilgini ileri sürse hem ülkemizde hem de tüm dünyada alay konusu edilir. Soyculukla (ırkçılıkla), kafatasçılıkla suçlanır.

Bunu savlayan ve kanıtlayanlar batılı bilginler olunca en başta ülkemizin aydın geçinenleri olmak üzere tüm dünya sus pus oluverir ne hikmetse.

Aynı kısır döngü ön Türk tarihi ve Sümerce-Türkçe-Etrüskçe gibi dil konularının ele alınışı sırasında da yaşanır.

Türlüklük ve Türkçe ile ilgili yapılan her araştırmaya burun kıvıranlar ya art niyetlidir ya da kara cahildir.

Gerçek bir aydın ve gerçek bir bilgin, milyonda bir olasılık taşıyan her sav için yılmadan ve dürüstlükten ayrılmadan çalışan ve araştırma yapan insan demektir.

Biz, bütün tarih yanlı olarak Türkler üzerine kurulsun da demiyoruz.

Bilim ahlakı gereği Türklere ve Türkçeye hak ettiği değer verilsin, bizce yeterlidir...

Saygılarımla.

Suat Özer

------------------------------------------------------------------------------------------------

Türklerin ilk insanlardan bu yana var olan bir ırk olduğu bilgisine insanların Y kromozomuna bakarak ulaşırız.

Y kromozomu soy dediğimiz babadan oğula geçen kalıtsal bir anahtardır. Yaklaşık 100.000 yıl önce ilk insanlardan bu yana aktarılan bu kod, yapılan araştırmalarda pek çok Avrupalının, Hintlinin ve Kızılderililerin ilk atasına kadar bizi götürür.

Kalıtımbilimci Dr. Spencer Wells tarafından, 2005 yılında National Geographic Genografi Projesi kapsamında genetik araştırma projesi yapılmıştır. Araştırma ilk insanların Afrika’da yaşadığını daha sonra Orta Asya’da geliştiğini ve oradan Avrupa’ya yayıldığını göstermektedir. Dr. Wells, bu durumu şu şekilde ifade eder, “İnsanlığın doğduğu yer Afrika ise Orta Asya da bebeklik zamanını geçirdiği ve büyüdüğü yerdir.”

Dr. Wells Orta Asya’da yaptığı araştırmada 2000 Türk’ten kan örneği alır. İçlerinden bir tanesinin kan örneği şaşırtıcı bir şeklide 40.000 yıl önce yaşamış olan ilk insanların Y kromozomu ile aynıdır. Dr. Wells bir biliminsanı olarak bu duruma çok heyecanlanmış ve bu özel insanla tanışmaya gitmiştir. O kişi Zakircan Niyazov adında Kazakistan’da yaşayan bir Türk'tür.

Niyazov, genetik olarak M 173 –yani Orta Asya işareti-  denilen DNA damgasını taşıyor. Zakircan Niyazov’un ilk atası; 40.000 yıl önce Kazakistan’a gelmiş ve oradan hiç ayrılmamış bir Türk. Genetik kökeni 2000 kuşaktan bu yana hiç değişmemiş.

Niyazov’un DNA örneklerinin izini süren Dr. Wells, Niyazov’un atalarının yani Türklerin Sibirya’dan Avrupa’ya, Hindistan ve Amerika’ya kadar göç ettiklerini bulmuştur. Türkleri ilk insanlara bağlayan boy şu anda Sibirya/Altaylar'da yaşayan Çukçi Türkleridir. 

Haber Videosu
HABERE YORUM YAZIN
Hakan Tengrikut Hakan Tengrikut 30.10.2016

Biz muslumaniz de gecistir diyen serefsizlerden olma. Irkinla ogun Turk oglu Turk. Irkci ol milliyetci ol vatani boldurme. Hirsiza tecavuzcuye hayir de.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNANLAR