Palyaço nedir? Palyaçonun kökeni nedir? Palyaço nasıl yazılır? (Palyaço mu? Palyanço mu? Paylanço mu?)

Palyaço nasıl yazılır, Palyaço mu, palyanço mu, paylanço mu? Palyaço nedir? Palyaçonun kökeni nedir? Palyaço nasıl yazılır? (Palyaço mu? Palyanço mu? Paylanço mu?)

Palyaço nedir? Palyaçonun kökeni nedir? Palyaço nasıl yazılır? (Palyaço mu? Palyanço mu? Paylanço mu?)

Palyaço nedir? Palyaçonun kökeni nedir? Palyaço nasıl yazılır? (Palyaço mu? Palyanço mu? Paylanço mu?)

Palyaço nasıl yazılır?, Palyaço nedir?, Palyaço ne demek?, Palyaço doğru yazılışı nasıldır?, Palyaço mu palyanço mu?, Nasıl yazılır, yazılışı nasıl, yazımı nasıl, doğru yazılışı, doğru yazımı, kelimelerin doğru yazılışı tdk, yanlış yazılan kelimelerin doğru yazılışı, yazımı karıştırılan sözcükler ve doğru yazımları, yazımı karıştırılan sözcükler tdk 2019, yazım kuralları, yazımı karıştırılan sözcükler tablosu, kelimelerin doğru yazımı testi, yazım yanlışları ve doğruları, herşey nasıl yazılır, hiçbir nasıl yazılır, hiç kimse nasıl yazılır, pek çok nasıl yazılır, birkaç nasıl yazılır, birçok nasıl yazılır, birdenbire nasıl yazılır? Palyaço nasıl yazılır? Palyaço mu, palyanço mu, paylanço mu?

Palyaço nasıl yazılır, Palyaço mu, palyanço mu, paylanço mu, Palyaço doğru yazılışı nasıldır, Palyaço mu palyanço mu?

Palyaço nedir?

Palyaço sözcüğü İtalyancadır. 

Köken Açıklaması: İtalyanca Pagliaccio: bostan korkuluğu, soytarı. (Latince palliatus: Pelerinli, cübbeli, Latince pallium: Eski Roma'da üst giysi, cübbe

Palyaçonun Güncel Anlamı

Palyaço “sirklerde, panayır tiyatrolarında gösteri aralarında cambazlık, hokkabazlık yaparmış gibi yaparak seyircileri güldüren, eğlendiren, yüzü boyalı ve acayip kılıklı oyuncu.” biçiminde tanımlanmaktadır. Genel kullanımda ise, çoğunlukla okullarda, firma açılışlarında, sünnet düğünlerinde ve diğer açılışlarda görev almaktadırlar.

Palyaçonun doğru yazılışı nasıldır?

Asıl konumuz olan "Palyaço nasıl yazılır? Palyaço doğru yazılışı nasıldır? Palyaço mu palyanço mu?" sorularına dönecek olursak, sözcüğün yazım yanlışları çerçevesinde oldukça önemli bir yer tuttuğunu ve çoğu kişinin palyaço sözcüğünün doğru yazılışını bilmediğini görürüz.

Sözcüğün doğru yazılışı palyanço şeklinde bilinmektedir ancak bu yanlıştır. Sözcüğün doğru yazılışı palyaço biçiminde olmalıdır.

Palyaço mu, palyanço mu, paylanço mu?

Palyaço mu, palyanço mu, paylanço mu konusunda özellikle çocuklarımız yanlış kullanımlar sergilemekte ve çocuklarımız bu sözcüğü genellikle paylanço biçiminde yanlış söylemektedirler.

Sözcüğün tek doğru söylenişi ve yazılışı vardır o da PALYAÇO'dur.

Nasıl Yazılır Sözlüğümüzde 100.000 dolayında sözcüğün doğru yazılışı verilmiştir.

Sözcüklerin doğru yazılışını araştırmak için tıklayınız: NASIL YAZILIR SÖZLÜĞÜ

TDH-KOLAY ERİŞİMİ

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 08:15
YORUM EKLE