V. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi

Değerli meslektaşımız;

V. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi” başlıklı disiplinler arası kongre 27-29 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Kongrenin ana teması “21. yy becerileri ve 2023 vizyonu” olarak belirlenmiştir. V. TURKCESS kongresi daha önceki yıllarda Sinop, Gaziantep, Üsküp ve son olarak da 2018 yılında Bakü’de gerçekleştirilmiştir.

IV. TURKCESS etkinliklerine yirmiden fazla ülkeden yüzlerce akademisyen katılmıştır. TURKCESS 2019 eğitim alanındaki teori ve uygulamaların ilerletilmesine adanmıştır ve akademisyenler ile eğitimin farklı alanlarındaki profesyoneller arasındaki işbirlikçi mükemmelliği teşvik etmektedir.
TURKCESS 2019’un bir diğer hedefi ise; araştırmacıların, yüksek nitelikli akademik bir toplantıda, dünyanın farklı bölgelerinden akademisyen ve uygulayıcılar ile tanışarak, birebir irtibatla kendi iletişim ağlarını genişletme fırsatı bulacakları bir platform sağlamaktır.

Kongrede çalıştay ve paneller gerçekleştirilecektir. Etkinlik kapsamında sosyal faaliyetler ve 2018 yılında verilmeye başlanan “Türk Dünyası Hizmet Ödülü” ve farklı temalarda “Prof. Dr. Fuat SEZGİN Bilim İnsanı Ödülü” verilecektir.

Saygılarımızla

Prof. Dr. M. Engin DENİZ
Düzenleme Kurulu Başkanı

Yorumlar (0)