Palyaço nasıl yazılır? Palyaço mu palyanço mu?

Palyaço nasıl yazılır?, Palyaço nedir?, Palyaço ne demek?, Palyaço doğru yazılışı nasıldır?, Palyaço mu palyanço mu?,

Palyaço nasıl yazılır? Palyaço mu palyanço mu?

Palyaço nasıl yazılır?

Palyaço nasıl yazılır?, Palyaço nedir?, Palyaço ne demek?, Palyaço doğru yazılışı nasıldır?, Palyaço mu palyanço mu?, 

Palyaço nasıl yazılır?, Palyaço nedir?, Palyaço ne demek?, Palyaço doğru yazılışı nasıldır?, Palyaço mu palyanço mu?,

Bu yazımızda palyaço nasıl yazılır? Sorusuna odaklanacak ve kelimenin TDKverilerine göre doğru yazılışını yani palyaçonun doğru yazılışını vermiş olacağız. Palyaço nasıl yazılır? Sorusunu cevaplarken aynı zamanda birçok farklı soruyu da cevaplamış olacağız. Bu sorular arasında palyanço mu palyaço mu? Gibi ikilemler bulunmakla birlikte palyaço tdkpalyaço doğru yazılışı tdkpalyanço nasıl yazılır?Gibi soru ve konular bulunmaktadır.

Sık yapılan yazım yanlışları arasında bulunan palyaço kelimesinin doğru yazılışını öğrenmek, yapılan hataları gidermek adına oldukça önemli bir adımdır. Kelimenin doğru yazılışını sizlere verirken Türk Dil Kurumu verilerinden yararlanacak ve imla kılavuzuyazım kuralları çerçevesinde cevabımızı neticelendireceğiz.

Palyaço nasıl yazılır? Başlıklı konumuzun cevabına geçmeden önce palyaçonun ne olduğunu merak edenlerin sorduğu soru olan palyaço nedir? Palyaço ne demek?Gibi soruları cevaplamak, gayet yerinde bir adım olacaktır.

O zaman sizleri palyaço ne demek? Palyaço nedir? Başlıklı kısımları okumaya davet edelim. Ardından okuyacağınız kısımlar da palyanço mu palyaço mu? Diye merak edenlerin sorularını cevaplamış olacaktır.

Palyaço nedir?

Palyaço nedir? Sorusuna bir cevap vermek gerekirse yine Türk Dil Kurumu(TDK)verilerinden yararlanmakta büyük bir fayda olacaktır. Çünkü Türk Dil Kurumu, bildiğimiz üzere tüm yazılışların ve anlamların doğrulayıcı kaynağıdır.

Palyaço nedir? Sorumuzun cevabı, “sirklerde, panayır tiyatrolarında gösteri aralarında cambazlık, hokkabazlık yaparmış gibi yaparak seyircileri güldüren, eğlendiren, yüzü boyalı ve acayip kılıklı oyuncu.” şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Pratikteki karşılığına baktığımızda da ülkemizde genel olarak firma açılışlarında, sünnet düğünlerindeaçılış organizasyonlarında görev almaktadırlar.

Palyaço ne demek?

Palyaço ne demek? Diye soran değerli okuyucularımız da bir üst başlıkta palyaço nasıl yazılır? Sorusunu cevaplamadan önce palyaço nedir? Sorusunu cevaplamıştık. O bölüme bakarlarsa palyaço ne demek? Sorusunun cevabını, Türk Dil Kurumuverilerine göre öğrenebilirler.

Palyaço doğru yazılışı nasıldır?

Asıl konumuz olan palyaço nasıl yazılır? Palyaço doğru yazılışı nasıldır? Palyaço mu palyanço mu? Konularımıza dönecek olursak, kelimenin yazım yanlışlarıçerçevesinde oldukça önemli bir yerde olduğunu ve çoğu kişinin palyaço kelimesinin doğru yazılışını bilmediğini söylemeliyiz. Kelimenin doğru yazılışı palyanço şeklinde bilinmektedir ancak bu yanlıştır. TDK‘ya göre palyanço kelimesi, sözcüğümüzün yanlış yazılışını oluşturmaktadır. Kelimenin doğru yazılışı ise palyaço şeklinde olmalıdır.

Palyaço mu palyanço mu?

Son olarak asıl sorumuza yani en çok karıştırılan kısma gelecek olursak palyanço mu palyaço mu? Ya da diğer ifade ediliş biçimiyle palyaço mu palyanço mu? Sorusunu cevaplamamız gerekmektedir. Palyanço mu palyaço mu? Sorumuzun cevabı, Türk Dil Kurumuna göre palyaço kelimesiyle karşımıza çıkmaktadır.

Kısacası kelimenin yanlış kullanımı ve yanlış yazılışı palyanço olmakla birlikte palyaço kelimesinin doğru yazılışı palyaço şeklindedir.

Yazımızda Türk Dil Kurumu verilerinden ve imla kılavuzundan yararlanarak sizlere bir cevap sunmaya çalıştık. Alt kısımda kelimenin doğru yazılışını renkli bir şekilde görmekte ve kelimenin cümle içerisinde kullanımını örneklerle incelemektesiniz. Karıştırdığınız herhangi bir sözcük varsa bu paragrafın alt kısmında bulunan linklere tıklayarak istediğiniz kelimenin doğru yazılışını sitemizin zengin içeriklerinde arayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 21:42
YORUM EKLE