TÜRKÇEMİZİN HER YABANCI SÖZCÜKLE BAŞ EDEBİLECEK GÜCÜ VARDIR.

TÜRKÇEMİZİN HER YABANCI SÖZCÜKLE BAŞ EDEBİLECEK GÜCÜ VARDIR.


Türkçenin Diriliş Hareketi, Türkçemize ve geleceğimize yön vermek üzere, her yaştan ve meslekten oluşan Türkçe gönüllülerini kapsayacak biçimde Yalçın Mıhçı ve Suat Özer tarafından kurulmuştur. “Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türk’üm diyene!” diyen büyük Atatürk’ümüzün başlattığı dil devrimini tamamlamak ana ilkemizdir.

Amacımız Türkçemizin yozlaşmasının önüne geçmek ve olabildiğince arı, duru bir Türkçe yaratmaktır. Dünyada hiç yabancı sözcük içermeyen bir dil yoktur ancak amacımız bu oranı olabilecek en düşük düzeye çekmektir.

Tarih boyunca dilimiz; önce Farsça ve Arapça, daha sonraki yüzyıllarda ise Fransızca ve İngilizce kuşatmasına karşı sayısız ölüm kalım savaşı vermiştir. Türkçemiz, sapasağlam olan ulu kökleri sayesinde bu fırtınalardan kurtulmayı başarmış ancak çok büyük yaralar almıştır.

Günümüzde on binlerce yabancı sözcük içeren şu konuştuğumuz dile “Türkçe” diyebilir misiniz? Türkçe konuştuğunuzdan emin misiniz? Türkçenin Diriliş Hareketi; Türkçemizin yazgısını değiştirmek, onu yüceltmek ve hak ettiği yere yükseltmek üzere  kurulmuş olup çalışmalarını yılmadan sürdürecek ve sömürgeci dillerin bayrağını indirerek ses bayrağımız Türkçeyi dalgalandıracaktır.

Türkçemiz, kendisine sırt dönen aymazlara karşın dimdik ayaktadır ve “Türkçenin Diriliş Akımı” ile özüne dönerek sonsuza dek ayakta kalacaktır! Dilimizi; ulusumuzun inancı, direnci ve kararlılığı kurtaracaktır.


SUAT ÖZER

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu